Air Optix + HydraGlyde - нові контактні лінзи від компанії Alcon.
Read MoreAir Optix + HydraGlyde - нові контактні лінзи від компанії Alcon.
19.12.2016 12:07
MyDay - перша силікон-гідрогелева лінза зі SmartSilicone
06.12.2016 13:31
Довгоочікувана одноденна силікон-гідрогелева лінза MyDay
Read MoreAcuvue Oasys – найкращі лінзи двотижневої заміни
25.04.2016 19:02
Acuvue Oasys – найкращі лінзи двотижневої заміни
Read MoreЯк користуватися косметикою при носінні контактних лінз
25.04.2016 18:59
Як користуватися косметикою при носінні контактних лінз
Read MoreВибір контактних лінз при синдромі сухого ока
25.04.2016 18:56
Вибір контактних лінз при синдромі сухого ока
Read MoreЯк вибрати контактні лінзи для дитини
25.04.2016 18:51
Як вибрати контактні лінзи для дитини
Read MoreСилікон-гідрогелеві «дихаючі» лінзи
25.04.2016 18:46
Захист очей від ультрафіолетового випромінювання
25.04.2016 18:42
Захист очей від ультрафіолетового випромінювання
Read MoreДискомфорт при носінні лінз: хто винен і що робити
21.04.2016 17:32
Дискомфорт при носінні лінз: хто винен і що робити
Абсолютно всі користувачі контактних лінз хоча б раз стикалися з певним дискомфортом при їх носінні: в око може потрапити порошинка або вія, можна неправильно надіти лінзу, використовувати пошкоджену, словом – варіантів маса. І практично всі з них легко виправити! Важливо вміти своєчасно усунути дискомфорт і розуміти, коли потрібна медична допомога – сподіваємося, що Ви дізнаєтеся про це лише в теорії.
Як попередити появу неприємних відчуттів?
Правильно підібрана контактна лінза, створена відомим виробником, яка містить достатньо вологи і здатна якісно пропускати кисень до поверхні ока, в переважній більшості випадків створює відчуття комфорту відразу ж – з перших секунд носіння. Неприємні відчуття можуть бути пов'язані з механічним пошкодженням або випадковим забрудненням лінзи: досить зняти, промити розчином і знову надіти. Звичайно, чистими руками.
Для того щоб звести до мінімуму можливий дискомфорт при носінні контактних лінз, необхідно дотримуватися правил їх використання:
- мити руки перед надяганням і зніманням лінз;
- своєчасно знімати лінзи;
- не спати в лінзах денного носіння;
- користуватися зволожуючими краплями для змазування і розчинами для очищення контактних лінз;
- не торкатися очей брудними руками;
- у строк замінювати лінзи новою парою;
- хоча б раз (а краще двічі) на рік відвідувати офтальмолога.
Безумовно, в перший раз вибирати контактні лінзи бажано разом з лікарем-офтальмологом, який не тільки врахує всі необхідні параметри корекції зору, але і Ваші власні особливості – наприклад, чутливість очей або їх недостатнє природне зволоження.
Від чого залежить переносимість контактних лінз?
На цей найважливіший чинник впливає маса нюансів: захворювання органів зору і оточуючих тканин, загальні захворювання (цукровий діабет) та вживання деяких лікарських речовин, алергічні реакції на компоненти лінз або розчину для догляду за ними, несприятливі умови роботи і повсякденного життя, а також недотримання гігієнічних правил і правил користування лінзами. І якщо очам погано, зовсім не обов'язково справа в лінзах!
Як виражається дискомфорт при носінні лінз?
Ви можете відчути:
- печіння, свербіж у ділянці очей і бажання почухати, потерти очі;
- відчуття стороннього тіла в оці (щось потрапило);
- незвично рясне виділення слізної рідини;
- почервоніння, подразнення білка ока або повіки;
- сухість очей, бажання часто моргати;
- зміна гостроти зору, викривлення зору;
- чутливість до освітлення.
При будь-якому з цих проявів відразу ж зніміть контактні лінзи. Якщо симптом припинився або значно зменшився, огляньте лінзу – можливо, є пошкодження, забруднення. Такою лінзою користуватися не можна! Якщо Ви нічого не помітили, промийте лінзу і надіньте знову. Дискомфорт пройшов? Значить, все в порядку. Відчуття не припиняються? Зніміть лінзи, покладіть їх у розчин і зверніться за консультацією до офтальмолога.
У тому випадку, якщо дискомфортні відчуття зберігаються навіть без контактних лінз, якомога швидше зверніться до лікаря.
Як вибрати і використовувати кольорові контактні лінзи
21.04.2016 17:28
Як вибрати і використовувати кольорові контактні лінзи
Сучасні кольорові лінзи – це прекрасна можливість змінити свою зовнішність, не вдаючись до радикальних змін. Колір очей завжди був опцією, на яку неможливо вплинути, але... інноваційні технології сьогодні дозволяють ефектно і натуралістично зробити блакитні очі карими, а зелені сірими. І навпаки, у будь-яких варіантах. Ви можете також посилити рідний колір очей, красиво відтінити його. Навіть якщо у Вас не ідеальний зір, зміна кольору очей – не проблема. Кольорові контактні лінзи випускаються, в тому числі, з діоптріями.
Як правильно вибирати кольорові лінзи?
Вам треба підкреслити колір очей, змінити його або виглядати екстравагантно? Залежно від цього Ви будете робити вибір.
- У першому випадку вибирайте відтінкові контактні лінзи: вони будуть виглядати максимально природно. У другому – враховуйте, наскільки контрастним буде новий колір очей (про це ще скажемо нижче). А якщо Вам хочеться чогось екстравагантного – тоді варто віддати перевагу лінзам з малюнком або ж яскравих, кричущих відтінків, так звані карнавальні. Зрозуміло, кожен день їх не носять.
- Визначтеся з тим, чи потрібні Вам діоптрії. Деякі користувачі з порушеннями зору поєднують кольорові лінзи з окулярами, оскільки звикли до них і не хочуть відмовлятися. Комусь подобаються кольорові лінзи, які коригують зір.
- Найскладніше змінити колір очей власникам темного відтінку райдужної оболонки. В цьому випадку краще всього вибрати кольорові контактні лінзи насиченого кольору, з щільним малюнком райдужки, який перекриє натуральний відтінок очей.
Точно визначити, чи відтінок лінз виглядатиме гармонійно, неможливо – деяким людям йдуть оригінальні відтінки натуральних кольорів, іншим не підходять і природні відтінки лінз. Оптимальний вибір можна зробити, примірявши лінзи декількох виробників і моделей. Сама по собі лінза завжди красива – сучасний виробник наносить фарбу в кілька кольорів, прагнучи наблизити її до максимально натурального вигляду.
Чи впливають кольорові лінзи на якість зору?
Сучасні лінзи здатні навіть поліпшити зір – є моделі для корекції короткозорості, далекозорості, пресбіопії, астигматизму. У центральній частині ока – яка сприймає навколишній світ, такі лінзи прозорі і ніяк не викривлюють зображення. Але важливо знати, що у нічний час, особливо, при водінні автомобіля кольоровими лінзами краще не користуватися: в темряві зіниця розширюється і прозорої ділянки лінз може не вистачати для повного огляду.
Що потрібно враховувати при використанні кольорових лінз?
- Обов'язково виконуйте правила догляду за конкретним видом і маркою контактних лінз.
- Мийте руки перед тим, як надягати або знімати лінзи.
- Не носіть кольорові контактні лінзи довше рекомендованого виробником терміну (зазвичай це близько 8 годин на добу).
- Не варто спати у кольорових лінзах.
- Використовуйте розчини для зберігання та очищення, зволожуючі краплі для комфортного носіння лінз.