Пошук по сайту

Товари від 21 до 30 з 43

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Сортувати у порядку збільшення

Вибір контактних лінз при синдромі сухого ока

Read More
опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Як вибрати контактні лінзи для дитини

Read More
опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Захист очей від ультрафіолетового випромінювання

Read More
опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Дискомфорт при носінні лінз: хто винен і що робити

Абсолютно всі користувачі контактних лінз хоча б раз стикалися з певним дискомфортом при їх носінні: в око може потрапити порошинка або вія, можна неправильно надіти лінзу, використовувати пошкоджену, словом – варіантів маса. І практично всі з них легко виправити! Важливо вміти своєчасно усунути дискомфорт і розуміти, коли потрібна медична допомога – сподіваємося, що Ви дізнаєтеся про це лише в теорії.

Як попередити появу неприємних відчуттів?

Правильно підібрана контактна лінза, створена відомим виробником, яка містить достатньо вологи і здатна якісно пропускати кисень до поверхні ока, в переважній більшості випадків створює відчуття комфорту відразу ж – з перших секунд носіння. Неприємні відчуття можуть бути пов'язані з механічним пошкодженням або випадковим забрудненням лінзи: досить зняти, промити розчином і знову надіти. Звичайно, чистими руками.

Для того щоб звести до мінімуму можливий дискомфорт при носінні контактних лінз, необхідно дотримуватися правил їх використання:

 • мити руки перед надяганням і зніманням лінз;
 • своєчасно знімати лінзи;
 • не спати в лінзах денного носіння;
 • користуватися зволожуючими краплями для змазування і розчинами для очищення контактних лінз;
 • не торкатися очей брудними руками;
 • у строк замінювати лінзи новою парою;
 • хоча б раз (а краще двічі) на рік відвідувати офтальмолога.

Безумовно, в перший раз вибирати контактні лінзи бажано разом з лікарем-офтальмологом, який не тільки врахує всі необхідні параметри корекції зору, але і Ваші власні особливості – наприклад, чутливість очей або їх недостатнє природне зволоження.

Від чого залежить переносимість контактних лінз?

На цей найважливіший чинник впливає маса нюансів: захворювання органів зору і оточуючих тканин, загальні захворювання (цукровий діабет) та вживання деяких лікарських речовин, алергічні реакції на компоненти лінз або розчину для догляду за ними, несприятливі умови роботи і повсякденного життя, а також недотримання гігієнічних правил і правил користування лінзами. І якщо очам погано, зовсім не обов'язково справа в лінзах!

Як виражається дискомфорт при носінні лінз?

Ви можете відчути:

 • печіння, свербіж у ділянці очей і бажання почухати, потерти очі;
 • відчуття стороннього тіла в оці (щось потрапило);
 • незвично рясне виділення слізної рідини;
 • почервоніння, подразнення білка ока або повіки;
 • сухість очей, бажання часто моргати;
 • зміна гостроти зору, викривлення зору;
 • чутливість до освітлення.

При будь-якому з цих проявів відразу ж зніміть контактні лінзи. Якщо симптом припинився або значно зменшився, огляньте лінзу – можливо, є пошкодження, забруднення. Такою лінзою користуватися не можна! Якщо Ви нічого не помітили, промийте лінзу і надіньте знову. Дискомфорт пройшов? Значить, все в порядку. Відчуття не припиняються? Зніміть лінзи, покладіть їх у розчин і зверніться за консультацією до офтальмолога.

У тому випадку, якщо дискомфортні відчуття зберігаються навіть без контактних лінз, якомога швидше зверніться до лікаря.

опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Як вибрати і використовувати кольорові контактні лінзи

Сучасні кольорові лінзи – це прекрасна можливість змінити свою зовнішність, не вдаючись до радикальних змін. Колір очей завжди був опцією, на яку неможливо вплинути, але... інноваційні технології сьогодні дозволяють ефектно і натуралістично зробити блакитні очі карими, а зелені сірими. І навпаки, у будь-яких варіантах. Ви можете також посилити рідний колір очей, красиво відтінити його. Навіть якщо у Вас не ідеальний зір, зміна кольору очей – не проблема. Кольорові контактні лінзи випускаються, в тому числі, з діоптріями.

Як правильно вибирати кольорові лінзи?

Вам треба підкреслити колір очей, змінити його або виглядати екстравагантно? Залежно від цього Ви будете робити вибір.

 • У першому випадку вибирайте відтінкові контактні лінзи: вони будуть виглядати максимально природно. У другому – враховуйте, наскільки контрастним буде новий колір очей (про це ще скажемо нижче). А якщо Вам хочеться чогось екстравагантного – тоді варто віддати перевагу лінзам з малюнком або ж яскравих, кричущих відтінків, так звані карнавальні. Зрозуміло, кожен день їх не носять.
 • Визначтеся з тим, чи потрібні Вам діоптрії. Деякі користувачі з порушеннями зору поєднують кольорові лінзи з окулярами, оскільки звикли до них і не хочуть відмовлятися. Комусь подобаються кольорові лінзи, які коригують зір.
 • Найскладніше змінити колір очей власникам темного відтінку райдужної оболонки. В цьому випадку краще всього вибрати кольорові контактні лінзи насиченого кольору, з щільним малюнком райдужки, який перекриє натуральний відтінок очей.

Точно визначити, чи відтінок лінз виглядатиме гармонійно, неможливо – деяким людям йдуть оригінальні відтінки натуральних кольорів, іншим не підходять і природні відтінки лінз. Оптимальний вибір можна зробити, примірявши лінзи декількох виробників і моделей. Сама по собі лінза завжди красива – сучасний виробник наносить фарбу в кілька кольорів, прагнучи наблизити її до максимально натурального вигляду.

Чи впливають кольорові лінзи на якість зору?

Сучасні лінзи здатні навіть поліпшити зір – є моделі для корекції короткозорості, далекозорості, пресбіопії, астигматизму. У центральній частині ока – яка сприймає навколишній світ, такі лінзи прозорі і ніяк не викривлюють зображення. Але важливо знати, що у нічний час, особливо, при водінні автомобіля кольоровими лінзами краще не користуватися: в темряві зіниця розширюється і прозорої ділянки лінз може не вистачати для повного огляду.

Що потрібно враховувати при використанні кольорових лінз?

 • Обов'язково виконуйте правила догляду за конкретним видом і маркою контактних лінз.
 • Мийте руки перед тим, як надягати або знімати лінзи.
 • Не носіть кольорові контактні лінзи довше рекомендованого виробником терміну (зазвичай це близько 8 годин на добу).
 • Не варто спати у кольорових лінзах.
 • Використовуйте розчини для зберігання та очищення, зволожуючі краплі для комфортного носіння лінз.

 

опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Контактні лінзи щомісячної заміни – відмінне рішення!

На сьогоднішній день контактні лінзи щомісячної заміни – найпопулярніший вибір серед українських користувачів. Конкурувати з такими лінзами можуть, хіба що, одноденні. Лінзи щомісячної заміни можуть призначатися для денного, пролонгованого або гнучкого носіння – це дуже важливо враховувати для того, щоб використання контактних лінз було зручним, комфортним і безпечним для Вашого здоров'я.

Чим відрізняються режими носіння щомісячних лінз?

 • Денний: лінзу надягають вранці та знімають перед сном, поміщаючи на ніч в багатоцільовий розчин.
 • Пролонгований: передбачає носіння лінзи безперервно протягом певного терміну (від доби до місяця, не знімаючи). У перервах між періодами використання лінз їх поміщають в розчин.
 • Гнучкий: можна носити контактні лінзи як в денному режимі, так і в пролонгованому.

Важливо знати! В лінзах, які виробник рекомендує для денного носіння, не можна спати. Щовечора такі лінзи необхідно знімати.

Переваги контактних лінз щомісячної заміни

Більшість користувачів вибирає контактні лінзи на місяць тому, що це справді зручно. Оптимальне поєднання вартості, якості, простоти догляду і комфортного носіння у відповідному режимі роблять щомісячні лінзи відмінним вибором для кожного. Є і окремі переваги, які хочеться виділити:

 • Саме в цій лінійці контактних лінз представлені максимально різноманітні вироби для корекції різних порушень зору – короткозорості і далекозорості, астигматизму і вікових змін зору. Серед щомісячних контактних лінз також є товари, що коригують колір очей або створюють оригінальний карнавальний ефект (лінзи з малюнком).
 • Найпопулярніша категорія лінз щомісячної заміни – силікон-гідрогелеві («дихаючі») лінзи безперервного носіння, які можна використовувати до 30 днів, не знімаючи, а також носити з невеликими перервами у межах цього строку.
 • Один місяць – це оптимальний період для того, щоб забезпечити гігієнічність і безпеку контактної лінзи без використання спеціальних очищувальних систем. Білкові та ліпідні відкладення просто не встигають накопичуватися на поверхні лінзи, тому догляд зводиться до мінімальних дій: достатньо на ніч покласти лінзу в стандартний багатоцільовий розчин.
 • Вартість лінзи щомісячної заміни можна назвати оптимальною в перерахунку на 30 днів носіння. Одноденні лінзи обійдуться Вам дорожче, хоча у них є маса плюсів, а щоквартальні контактні лінзи підходять не всім і вимагають спеціальної очистки.
 • Сучасні місячні контактні лінзи мають всі переваги порівняно з лінзами попередніх поколінь – вони відмінно пропускають кисень, постійно підтримують поверхню ока вологою, мають високий рівень біосумісності з тканинами ока, не поспішають накопичувати шкідливі відкладення, можуть використовуватися при навантаженні на очі (як зовнішньому, так і пов'язаному з напругою). Такі лінзи не створюють перешкод навіть в умовах недостатньої освітленості.

Відлік часу використання починається з моменту відкриття блістера, в який упакована контактна лінза. Навіть якщо за місяць Ви надягали лінзи всього кілька разів, їх необхідно замінити. Завжди докладно читайте інструкцію виробника і його рекомендації по використанню лінзи. І не забувайте про те, що руки перед надяганням або зняттям контактних лінз завжди повинні бути чистими!

опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Спеціальні засоби для очищення контактних лінз

Як правило, лінзи досить короткого терміну носіння не потребують використання спеціальних засобів для очищення. Тобто, якщо Ви користуєтесь контактними лінзами з терміном заміни до місяця і менше, пероксидні системи і ферментні таблетки Вам не знадобляться. За винятком випадків, якщо Ваша робота і вид діяльності пов'язані з підвищеною забрудненістю повітря, якщо Ви курите. Тоді навіть при носінні лінз планової місячної заміни можливе застосування додаткових очищувальних засобів.

А ось користувачам контактних лінз квартального, піврічного або більш тривалого носіння купити ферментні таблетки і пероксидні системи очищення необхідно.

Пероксидна система – що це таке і як її використовувати?

Пероксидна система – це, як правило, поєднання розчину і спеціальних таблеток, які служать каталізатором, тобто, підсилювачем хімічної реакції. Все це призначено для максимально глибокого і ретельного очищення лінз тривалого носіння. В основі такого розчину, що зрозуміло з назви, є перекис водню. Як не намагайтеся, контактні лінзи все одно будуть забруднюватися, навіть при ідеальному способі життя і хороших зовнішніх умовах. І для того щоб контактна лінза не стала джерелом інфекції, зберігала безпеку і здоров'я очей, її необхідно систематично очищати.

Важливо знати!

 • Пероксидні системи – це не ті розчини, в яких можна зберігати лінзу. У кожної системи є свій період активної дії, в середньому, він продовжується від двох до десяти годин. Якщо витримувати контактні лінзи в системі менше, вони недостатньо якісно очистяться. А якщо довше – рідини можуть занадто агресивно впливати на лінзу і подразнювати очі при її використанні.
 • Рекомендується застосовувати глибоку очистку пероксидними системами один раз на тиждень або 10 днів. Частіше бажано це робити при роботі в задимлених, забруднених приміщеннях, а також для курців.
 • Пероксидні системи не можна використовувати для очищення кольорових лінз!

Ферментні таблетки – простий спосіб очищення лінз!

Ферментні таблетки для очищення контактних лінз швидко і акуратно видаляють з поверхні лінзи білкові (протеїнові) відкладення, які неминуче утворюються на лінзах тривалого використання – від трьох місяців і довше. Ферментна таблетка – це очищаючий хімічний засіб, що містить певний фермент, який руйнує зв'язки між молекулами білка у відкладеннях, роз'єднує їх на мікроскопічні елементи, які легко покидають поверхню лінзи і залишаються в рідині розчину. Ферментна таблетка очищає лінзу повністю, позбавляючи від найменших білкових елементів, захищаючи очі від потенційного інфікування і розмноження хвороботворних бактерій.

Важливо знати!

 • Ферментні таблетки можна використовувати і при носінні контактних лінз щомісячної заміни, якщо це не заборонено виробником. Актуальне таке додаткове очищення у тому випадку, якщо Ви працюєте в забрудненій атмосфері або курите.
 • Середня тривалість впливу ферментного розчину на контактну лінзу становить близько 30 хвилин. Після очищення необхідно опустити лінзи в багатоцільовий розчин, яким Ви користуєтеся, приблизно на 4-5 годин. Надалі лінзи можна одягати і використовувати в звичайному режимі.
 • Для контактних лінз тривалого носіння бажано користуватися ферментними препаратами один раз на 10 днів. Якщо Ви носите лінзи щомісячної планової заміни, достатньо 1 разу на 15-20 днів.

Якщо Ваші очі схильні до подразнення і алергії, бажано перед застосуванням пероксидної системи або ферментних таблеток для очищення контактних лінз порадитися з лікарем-офтальмологом. Можливо, фахівець порекомендує Вам перейти на лінзи з більш коротким строком носіння.

опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Як вибрати і використовувати розчин для контактних лінз

Насправді, зробити це дуже просто – є відразу кілька популярних багатоцільових розчинів, кожен з яких може використовуватися для більшості типів контактних лінз. Але все ж варто дізнатися більше про те, з чого складається розчин для контактних лінз, коли він потрібен і як правильно використовувати такий засіб.

В яких випадках може знадобитися розчин?

Купити розчин для лінз необхідно при користуванні всіма типами контактних лінз, крім одноденних.

 • Навіть якщо Ви носите лінзи, дозволені для безперервного 30-денного використання, за цей час може виникнути необхідність зняти лінзи хоча б на одну ніч, промити їх, позбавитися від чужорідного тіла та ін.
 • При пролонгованому носінні лікарі рекомендують знімати лінзи не рідше одного разу на тиждень і на ніч залишати в розчині.
 • Всі інші типи лінз потребують щоденного або систематичного очищення, дезінфекції та зволоження за допомогою спеціального засобу для догляду.
 • Якщо Ви робите перерву в носінні лінз на кілька годин або днів, її обов'язково треба зберігати в розчині! В іншому випадку лінза швидко пересихає і використовувати її не можна.

Сучасні розчини дуже дієві і, разом з тим, досить делікатні – інноваційні хімічні формули дають можливість позбавляти лінзу від забруднень, хвороботворних мікроорганізмів і найменших відкладень, не подразнюючи при цьому очі.

З чого складається розчин для лінз?

В цілому, склад розчину для контактних лінз за змістом солей і кислот нагадує склад природної слізної рідини. Така подібність важлива для правильної взаємодії лінзи і розчину. Якщо просто покласти лінзу у воду, вона вбере її і стане непридатною для використання. Склад же, близький до сльози, забезпечує рівномірне зволоження матеріалу. Для розчину обов'язкові зволожуючі поверхнево-активні речовини, покликані швидко очищати і змащувати лінзу, перешкоджати появі білкових і ліпідних відкладень.

Необхідно забезпечити і захист від мікробів – для цієї мети у склад розчину вводяться консерванти, що мають дезинфікуючи властивості, здатні позбавити від грибків, паразитів, бактерій. Для таких речовин важливий баланс між агресивністю по відношенню до тканин ока, і антимікробними властивостями – якісний розчин не буде подразнювати очі. Не обійтися в складі розчину і без змазуючої речовини, що забезпечує кондиціонування рідини і додаткове зволоження лінзи, покращує ковзання.

Багатоцільовий розчин для лінз – що це таке?

Найчастіше сьогодні використовуються не спеціальні «вузькоспрямовані», а універсальні багатоцільові розчини, які дають можливість очищати, дезінфікувати, зволожувати і зберігати лінзу максимально якісно і дбайливо, застосовуючи для цього єдиний засіб. Підходять такі розчини практично для всіх типів м'яких контактних лінз.
Багатоцільові розчини полегшують завдання – не потрібно розбиратися в тонкощах, купувати цілий арсенал баночок і флаконів, запам'ятовувати порядок їх застосування. Досить обполоснути лінзу і контейнер розчином, залити рідину в потрібні ємності, покласти туди лінзи і закрити кришкою. Зручно, просто і бюджетно!

опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

DAILIES AquaComfort Plus – кращий вибір на кожен день!

Найпопулярніші і затребувані контактні лінзи одноразового використання (на один день) - Focus DAILIES AquaComfort Plus від Alcon. Можна сміливо назвати ці лінзи унікальними по всім провідним параметрами: від інноваційної системи зволоження до ідеальної зручності використання.

Три зволожуючих агента – на варті здоров'я

Потрійне зволоження забезпечується завдяки одночасній роботі спеціальних хімічних агентів (запатентована формула!), особливим чином скомпонованих всередині матеріалу:

 • Зволожуючий агент з обволікаючим ефектом забезпечує миттєвий комфорт з моменту надягання контактної лінзи;
 • Полівініловий агент утримує вологу на поверхні, не дозволяючи лінзам пересихати навіть в складних умовах (наприклад, кондиціонованому або опалюваному приміщенні);
 • Гідрофільний змочувальний агент виділяється з лінзи при кожному морганні, створюючи постійний природний ефект зволоження.

Ідеальний комфорт і свіжість

Використання цих лінз гарантує відчуття комфорту і приємної свіжості в будь-який період дня, незалежно від того, чи наділи Ви лінзи п'ять хвилин тому або провели в них цілий день. Приємні відчуття починаються з перших секунд після надягання лінзи, а зволоження відбувається при кожному морганні – у цьому одна із найбільш вражаючих відмінностей лінз Focus DAILIES AquaComfort Plus від інших аналогічних продуктів на ринку.

Забудьте про сухі і подразнені очі!

Лінза забезпечує стабільність натуральної слізної плівки – це значить, що жодних сухості, подразнення, печіння в області очей не буде навіть увечері, після напруженого робочого дня. Контактні лінзи відмінно пропускають кисень до поверхні ока, постійно зволожуються і змочуються, створюючи умови, максимально наближені до природних.

Жодних розчинів і таблеток!

Контактні лінзи DAILIES AquaComfort абсолютно не потребують засобів для догляду. Ви просто дістаєте нову і ідеально чисту лінзу з блістера вранці, а ввечері виймаєте з ока і викидаєте.

Кому підходять контактні лінзи Focus DAILIES AquaComfort Plus?

 • Якщо Ви плануєте вперше відмовитися від окулярів і перейти до використання контактних лінз, можна з успіхом зробити це вже сьогодні – досить купити DAILIES AquaComfort і скористатися ними. Безумовно, попередня консультація лікаря і вимірювання параметрів зору необхідні. Ви вільні у виборі, відчуваєте комфорт і зволоженість очей відразу після надягання лінзи.
 • Для тих, хто багато часу проводить за комп'ютером протягом дня, працює в кондиціонованих, опалюваних, погано провітрюваних приміщеннях, це справжня знахідка – лінзи не пересихають, постійно зволожуються при кожному морганні, дуже комфортні і зручні.
 • При схильності до алергічних захворювань і подразнення очей, в тому числі, при алергії на розчини для догляду за лінзами, вибираючи Focus DAILIES AquaComfort Plus, Ви позбавляєте себе від зайвих подразників – адже розчини при їх використанні просто не потрібні, а зволоження знижує ймовірність алергії.
 • Якщо Ви часто перебуваєте в дорозі, не маєте можливості (або просто не хочете) возитися із засобами для очищення, любите подорожувати, ці лінзи стануть справжнім відкриттям – вони не вимагають догляду і завжди ідеально чисті!

 

опубілковано у Статті автор Ірина Шендер

Товари від 21 до 30 з 43

на сторінці
Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Сортувати у порядку збільшення
(067) 225-68-88
Зворотній дзвінок

Зворотній дзвінок - Світ Лінз

* Обов'язкові поля

Back to top