Американські вчені створили інноваційний гідрогелевий матеріал. Він може використовуватися для виробництва безлічі різних предметів, в тому числі і контактних лінз. На думку вчених, це не тільки розширить модельний ряд оптичних виробів, а й поверне популярність гідрогелю.

У сучасному світі гідрогелю успішно використовуються для створення різноманітних товарів, особливе місце в списку яких займають контактні лінзи. Безліч моделей оптичних виробів, представлених сьогодні на ринку, були розроблені на основі даного полімеру. Наприклад, Proclear 1 Day від CooperVision, Soflens One Day від Bausch+Lomb. Однак, незважаючи на величезну кількість переваг цього матеріалу, він істотно поступається більш досконалого силікон-гідрогелю.

Повернути популярність гідрогелю вирішили американські вчені зі Стенфордського університету, які створили унікальний матеріал, основою якого став полімер целюлози. До складу також увійшли такі компоненти, як деревна тріска і колоїдний діоксид кремнію, що видобувається з піску. Поєднання перерахованих інгредієнтів дозволило дослідникам створити гідрогель нового покоління, який має доступну вартість і ідеально підходить для виробництва цілого ряду різних товарів.

Як розповів один з дослідників Ерік Аппель, розроблений гідрогель вже довів свої високі характеристики. Основною його перевагою є те, що до складу увійшли виключно натуральні компоненти, завдяки яким спектр його використання досить широкий. Вчені не сумніваються в тому, що створений ними матеріал буде активно застосовуватися в майбутньому. Наприклад, при виробництві засобів контактної корекції і багатьох інших товарів.

Матеріали, використовувані для створення контактної оптики, постійно удосконалюються. Так, наприклад, вчені з університету Массачусетса відносно недавно розробили новий полімер на основі гідрогелю та еластомеру, з'єднаних Бензофенон. Він здатний відмінно утримувати вологу, а оптичні вироби з нього зможуть забезпечити своєму власнику не тільки чіткий і контрасний зір, але і комфорт і зволоження протягом усього періоду використання.