Як вибрати і використовувати кольорові контактні лінзи

Сучасні кольорові лінзи – це прекрасна можливість змінити свою зовнішність, не вдаючись до радикальних змін. Колір очей завжди був опцією, на яку неможливо вплинути, але... інноваційні технології сьогодні дозволяють ефектно і натуралістично зробити блакитні очі карими, а зелені сірими. І навпаки, у будь-яких варіантах. Ви можете також посилити рідний колір очей, красиво відтінити його. Навіть якщо у Вас не ідеальний зір, зміна кольору очей – не проблема. Кольорові контактні лінзи випускаються, в тому числі, з діоптріями.

Як правильно вибирати кольорові лінзи?

Вам треба підкреслити колір очей, змінити його або виглядати екстравагантно? Залежно від цього Ви будете робити вибір.

  • У першому випадку вибирайте відтінкові контактні лінзи: вони будуть виглядати максимально природно. У другому – враховуйте, наскільки контрастним буде новий колір очей (про це ще скажемо нижче). А якщо Вам хочеться чогось екстравагантного – тоді варто віддати перевагу лінзам з малюнком або ж яскравих, кричущих відтінків, так звані карнавальні. Зрозуміло, кожен день їх не носять.
  • Визначтеся з тим, чи потрібні Вам діоптрії. Деякі користувачі з порушеннями зору поєднують кольорові лінзи з окулярами, оскільки звикли до них і не хочуть відмовлятися. Комусь подобаються кольорові лінзи, які коригують зір.
  • Найскладніше змінити колір очей власникам темного відтінку райдужної оболонки. В цьому випадку краще всього вибрати кольорові контактні лінзи насиченого кольору, з щільним малюнком райдужки, який перекриє натуральний відтінок очей.

Точно визначити, чи відтінок лінз виглядатиме гармонійно, неможливо – деяким людям йдуть оригінальні відтінки натуральних кольорів, іншим не підходять і природні відтінки лінз. Оптимальний вибір можна зробити, примірявши лінзи декількох виробників і моделей. Сама по собі лінза завжди красива – сучасний виробник наносить фарбу в кілька кольорів, прагнучи наблизити її до максимально натурального вигляду.

Чи впливають кольорові лінзи на якість зору?

Сучасні лінзи здатні навіть поліпшити зір – є моделі для корекції короткозорості, далекозорості, пресбіопії, астигматизму. У центральній частині ока – яка сприймає навколишній світ, такі лінзи прозорі і ніяк не викривлюють зображення. Але важливо знати, що у нічний час, особливо, при водінні автомобіля кольоровими лінзами краще не користуватися: в темряві зіниця розширюється і прозорої ділянки лінз може не вистачати для повного огляду.

Що потрібно враховувати при використанні кольорових лінз?

  • Обов'язково виконуйте правила догляду за конкретним видом і маркою контактних лінз.
  • Мийте руки перед тим, як надягати або знімати лінзи.
  • Не носіть кольорові контактні лінзи довше рекомендованого виробником терміну (зазвичай це близько 8 годин на добу).
  • Не варто спати у кольорових лінзах.
  • Використовуйте розчини для зберігання та очищення, зволожуючі краплі для комфортного носіння лінз.