Як користуватися косметикою при носінні контактних лінз

Досвідчені користувачки контактних лінз здивуються – але багато жінок, насправді, бояться починати використання лінз, тому що впевнені: косметика з ними не поєднується! Це один із дуже поширених міфів, який ми маємо намір впевнено розвінчати прямо зараз.

Косметика і контактні лінзи сумісні!

Контактні лінзи – не перешкода Вашій красі і привабливості. Немає жодної необхідності відмовлятися від улюблених косметичних засобів – використовуйте будь-які звичні торгівельні марки і пробуйте нові. На здоров'я і в своє задоволення! Важливо розуміти, що небезпеку для лінз і очей у лінзах представляє не застосування косметичних кремів, масок і лаків, а неправильне їх використання. Достатньо виконувати нескладні правила і дотримуватися заходів обережності, і застосування косметики ніколи не зашкодить Вашим лінзам і очам.

Як користуватися косметикою при носінні лінз?

  • Спочатку надягніть лінзи і тільки потім починайте виконувати макіяж. Це стосується не тільки тіней для очей і туші для вій, але і тональних кремів, всіх інших засобів декоративної косметики, які Ви наносите на обличчя. В цьому випадку зводиться до мінімуму можливість потрапляння частинок косметичного засобу на лінзу в момент її надягання.
  • Знімають лінзи і макіяж в зворотній послідовності – спочатку знімаєте лінзи, потім «розгримування».
  • Перед надяганням лінзи переконайтеся, що Ваші руки ретельно вимиті та висушені рушником або серветкою, які не залишають слідів. На руках і пальцях не повинно бути частинок косметичного засобу – будь-якого! Косметика – це не вія або крихта, якщо вона потрапила на лінзу, виріб можна відразу викинути.
  • Бажано користуватися косметичними засобами, що не викликають алергії, або засобами, спеціально сумісними з контактними лінзами. Досвід модниць і красунь показує, що це не обов'язково – але тому ми і кажемо «бажано».
  • Туш для вій краще вибирати на водній основі, таку, яка не сипеться, підходить для чутливих очей. Яку б марку Ви ні використовували, раз на три місяці її бажано міняти, як і рідку підводку для очей. Вії не варто розчісувати після нанесення туші – висохла фарба може обсипатися на лінзи.
  • Потенційні вороги контактних лінз – рідкі і крупнодисперсні тіні, а також косметика з блискітками, перламутром (особливо тіні для повік). Вибирайте дрібнодисперсні засоби без текстуруючих домішок.
  • Немає нічого гіршого для контактної лінзи, ніж лак для волосся, парфуми або дезодорант. Опинившись в хмарі такого спрею, можна з лінзами попрощатися – на них утворюється наліт, який псує виріб і не піддається видаленню. Тому варто починати створення стильного образу з волосся і тіла – зробіть зачіску, нанесіть лак, розпиліть парфуми або дезодорант. І тільки коли спрей повністю зникне з повітря і осяде, надягайте лінзи і займайтеся обличчям.
  • Важливо – ніколи не користуйтеся чужими косметичними засобами!