Спеціальні засоби для очищення контактних лінз

Як правило, лінзи досить короткого терміну носіння не потребують використання спеціальних засобів для очищення. Тобто, якщо Ви користуєтесь контактними лінзами з терміном заміни до місяця і менше, пероксидні системи і ферментні таблетки Вам не знадобляться. За винятком випадків, якщо Ваша робота і вид діяльності пов'язані з підвищеною забрудненістю повітря, якщо Ви курите. Тоді навіть при носінні лінз планової місячної заміни можливе застосування додаткових очищувальних засобів.

А ось користувачам контактних лінз квартального, піврічного або більш тривалого носіння купити ферментні таблетки і пероксидні системи очищення необхідно.

Пероксидна система – що це таке і як її використовувати?

Пероксидна система – це, як правило, поєднання розчину і спеціальних таблеток, які служать каталізатором, тобто, підсилювачем хімічної реакції. Все це призначено для максимально глибокого і ретельного очищення лінз тривалого носіння. В основі такого розчину, що зрозуміло з назви, є перекис водню. Як не намагайтеся, контактні лінзи все одно будуть забруднюватися, навіть при ідеальному способі життя і хороших зовнішніх умовах. І для того щоб контактна лінза не стала джерелом інфекції, зберігала безпеку і здоров'я очей, її необхідно систематично очищати.

Важливо знати!

  • Пероксидні системи – це не ті розчини, в яких можна зберігати лінзу. У кожної системи є свій період активної дії, в середньому, він продовжується від двох до десяти годин. Якщо витримувати контактні лінзи в системі менше, вони недостатньо якісно очистяться. А якщо довше – рідини можуть занадто агресивно впливати на лінзу і подразнювати очі при її використанні.
  • Рекомендується застосовувати глибоку очистку пероксидними системами один раз на тиждень або 10 днів. Частіше бажано це робити при роботі в задимлених, забруднених приміщеннях, а також для курців.
  • Пероксидні системи не можна використовувати для очищення кольорових лінз!

Ферментні таблетки – простий спосіб очищення лінз!

Ферментні таблетки для очищення контактних лінз швидко і акуратно видаляють з поверхні лінзи білкові (протеїнові) відкладення, які неминуче утворюються на лінзах тривалого використання – від трьох місяців і довше. Ферментна таблетка – це очищаючий хімічний засіб, що містить певний фермент, який руйнує зв'язки між молекулами білка у відкладеннях, роз'єднує їх на мікроскопічні елементи, які легко покидають поверхню лінзи і залишаються в рідині розчину. Ферментна таблетка очищає лінзу повністю, позбавляючи від найменших білкових елементів, захищаючи очі від потенційного інфікування і розмноження хвороботворних бактерій.

Важливо знати!

  • Ферментні таблетки можна використовувати і при носінні контактних лінз щомісячної заміни, якщо це не заборонено виробником. Актуальне таке додаткове очищення у тому випадку, якщо Ви працюєте в забрудненій атмосфері або курите.
  • Середня тривалість впливу ферментного розчину на контактну лінзу становить близько 30 хвилин. Після очищення необхідно опустити лінзи в багатоцільовий розчин, яким Ви користуєтеся, приблизно на 4-5 годин. Надалі лінзи можна одягати і використовувати в звичайному режимі.
  • Для контактних лінз тривалого носіння бажано користуватися ферментними препаратами один раз на 10 днів. Якщо Ви носите лінзи щомісячної планової заміни, достатньо 1 разу на 15-20 днів.

Якщо Ваші очі схильні до подразнення і алергії, бажано перед застосуванням пероксидної системи або ферментних таблеток для очищення контактних лінз порадитися з лікарем-офтальмологом. Можливо, фахівець порекомендує Вам перейти на лінзи з більш коротким строком носіння.