Як вибрати і використовувати розчин для контактних лінз

Насправді, зробити це дуже просто – є відразу кілька популярних багатоцільових розчинів, кожен з яких може використовуватися для більшості типів контактних лінз. Але все ж варто дізнатися більше про те, з чого складається розчин для контактних лінз, коли він потрібен і як правильно використовувати такий засіб.

В яких випадках може знадобитися розчин?

Купити розчин для лінз необхідно при користуванні всіма типами контактних лінз, крім одноденних.

  • Навіть якщо Ви носите лінзи, дозволені для безперервного 30-денного використання, за цей час може виникнути необхідність зняти лінзи хоча б на одну ніч, промити їх, позбавитися від чужорідного тіла та ін.
  • При пролонгованому носінні лікарі рекомендують знімати лінзи не рідше одного разу на тиждень і на ніч залишати в розчині.
  • Всі інші типи лінз потребують щоденного або систематичного очищення, дезінфекції та зволоження за допомогою спеціального засобу для догляду.
  • Якщо Ви робите перерву в носінні лінз на кілька годин або днів, її обов'язково треба зберігати в розчині! В іншому випадку лінза швидко пересихає і використовувати її не можна.

Сучасні розчини дуже дієві і, разом з тим, досить делікатні – інноваційні хімічні формули дають можливість позбавляти лінзу від забруднень, хвороботворних мікроорганізмів і найменших відкладень, не подразнюючи при цьому очі.

З чого складається розчин для лінз?

В цілому, склад розчину для контактних лінз за змістом солей і кислот нагадує склад природної слізної рідини. Така подібність важлива для правильної взаємодії лінзи і розчину. Якщо просто покласти лінзу у воду, вона вбере її і стане непридатною для використання. Склад же, близький до сльози, забезпечує рівномірне зволоження матеріалу. Для розчину обов'язкові зволожуючі поверхнево-активні речовини, покликані швидко очищати і змащувати лінзу, перешкоджати появі білкових і ліпідних відкладень.

Необхідно забезпечити і захист від мікробів – для цієї мети у склад розчину вводяться консерванти, що мають дезинфікуючи властивості, здатні позбавити від грибків, паразитів, бактерій. Для таких речовин важливий баланс між агресивністю по відношенню до тканин ока, і антимікробними властивостями – якісний розчин не буде подразнювати очі. Не обійтися в складі розчину і без змазуючої речовини, що забезпечує кондиціонування рідини і додаткове зволоження лінзи, покращує ковзання.

Багатоцільовий розчин для лінз – що це таке?

Найчастіше сьогодні використовуються не спеціальні «вузькоспрямовані», а універсальні багатоцільові розчини, які дають можливість очищати, дезінфікувати, зволожувати і зберігати лінзу максимально якісно і дбайливо, застосовуючи для цього єдиний засіб. Підходять такі розчини практично для всіх типів м'яких контактних лінз.
Багатоцільові розчини полегшують завдання – не потрібно розбиратися в тонкощах, купувати цілий арсенал баночок і флаконів, запам'ятовувати порядок їх застосування. Досить обполоснути лінзу і контейнер розчином, залити рідину в потрібні ємності, покласти туди лінзи і закрити кришкою. Зручно, просто і бюджетно!