Силікон-гідрогелеві «дихаючі» лінзи

Це справжній прорив у сфері розробки контактних лінз! Мільйони людей у всьому світі готові сказати «дякую» кращим світовим виробникам засобів корекції зору за створення силікон-гідрогелевих лінз. Ще десять років тому неможливо було уявити собі м'які, тонкі, практично невідчутні лінзи, в яких можна не тільки займатися спортом, подорожувати, вести активний спосіб життя, не тільки спати без побоювання зашкодити очам, але і проводити до місяця поспіль – жодного разу не знімаючи!

Що відрізняє силікон-гідрогелеві лінзи?

В першу чергу, здатність пропускати кисень до поверхні ока значно ефективніше, ніж контактні лінзи з інших матеріалів. Це виключно важливо не тільки для комфорту, але і для здоров'я очей. Лінза з гідрогелевого полімеру кисень не пропускає – її наповнюють водою, яка розчиняє кисень в матеріалі і доносить його до рогівки ока. Тому традиційні гідрогелеві лінзи вибирають за вмістом вологи – чим більше, тим краще. При цьому, у лінз з великим вмістом води є недоліки: зазвичай вони погано тримають форму, легко рвуться і помітно висихають до кінця дня.

Тільки цифри...

  • В середньому, коефіцієнт киснепроникності гідрогелевих лінз становить близько 40 Dk/t, тоді як для комфорту та здоров'я очі, за даними досліджень, необхідно не менше 80 Dk/t.
  • Коефіцієнт проникності силікон-гідрогелевих лінз сягає 130-175 Dk/t.

Різниця величезна! Досягти цього вдалося створенням силікон-гідрогелевих лінз, виконаних з двофазних матеріалів. Силікон забезпечує максимальний доступ кисню до ока, тоді як всі переваги гідрогелю та його комфортність повністю зберігаються.

Які можливості дає висока киснепроникність?

Чудові відчуття – ці лінзи недарма називають дихаючими. Немає жодного дискомфорту, контактна лінза не висихає навіть в кінці дня, забезпечує природне насичення очей киснем і рівномірне випаровування рідини з матеріалу лінзи. Але є і ще дещо!

  • Лише силікон-гідрогелеві лінзи дозволено використовувати більше доби поспіль. Є моделі, які можна безперервно носити протягом одного-двох тижнів і навіть 30 днів без перерв. Щоправда, попередня консультація лікаря в цьому випадку бажана.
  • Силікон-гідрогелеві контактні лінзи можна носити і в денному режимі, а також у гнучкому – не знімаючи на ніч зрідка (наприклад, в дорозі або в гостях).
  • Дихаючі лінзи не лише забезпечують надходження кисню, але ще й стійкі до випаровування рідини, тому лінза залишається комфортною і зволоженою не тільки в кінці дня, але і за кілька діб безперервного носіння.
  • Силікон-гідрогелеві контактні лінзи ідеально підходять користувачам, які багато працюють за комп'ютером або в умовах зниженої освітленості, в запилених, кондиціонованих, опалюваних приміщеннях, знижуючи ймовірність розвитку сухості очей.
  • Матеріал, з якого виготовлені лінзи, має більшу щільність і жорсткість у порівнянні з гідрогелевимі виробами. Це ніяк не відчувається на очах, але створює певні зручності у користуванні – таку лінзу легко знайти в розчині, надіти і зняти, нею простіше користуватися.
  • Силікон-гідрогелеві лінзи стійкі до появи біологічних відкладень, тому практично не забруднюються, що забезпечує високий рівень безпеки і зводить до мінімуму ризик для здоров'я.

Сучасні офтальмологи вважають цей тип лінз оптимальним для більшості своїх пацієнтів при будь-яких порушеннях зору, що піддаються контактної корекції. Спробуйте – і Ви оціните цю пораду!