Захист очей від ультрафіолетового випромінювання

Тепло і світло сонця необхідні всьому живому для підтримки найважливіших життєвих процесів. Ультрафіолетові сонячні промені допомагають людині: зміцнюють імунітет, сприяють оздоровленню, стимулюють вироблення вітаміну D. Але корисний ультрафіолет не для всіх органів і систем. УФ-промені в певних дозах можуть мати руйнівний вплив на сітківку, кришталик, рогівку та інші тканини і структури ока. Тому дуже бажано захищати очі.

Як правильно захистити очі від УФ-променів?

Найпростіший і найпопулярніший спосіб – придбання сонцезахисних окулярів. Але у використанні цього «засобу» є маса нюансів.

  • Темні окуляри самі по собі розширюють зіницю, внаслідок чого на внутрішні структури ока потрапляє більше, а не менше сонячних променів. З цієї причини купувати необхідно тільки спеціальні окуляри з УФ-фільтром, а їх часто підробляють і дешево коштувати вони не можуть.
  • Темні окуляри не завжди зручні – адекватно виглядають вони влітку; взимку – хіба що на гірськолижному курорті, а в інші сезони, коли сонце світить, але не гріє, сонячні окуляри носити не прийнято. Багато хто вважає, що чим темніше окуляри, тим надійніше захист – але це не має абсолютно ніякого значення. Важлива тільки наявність фільтра і досить об'ємної конструкції.
  • Парасольки, капелюшки, кепки захищають від сонячного світла, але не від ультрафіолету.

Що ж робити? Купити лінзи з захистом від ультрафіолету!

Спори між офтальмологами про доцільність застосування таких лінз ведуться вже не перший рік. Багато хто з провідних світових фахівців вважає, що повністю захищати очі від ультрафіолетового випромінювання не потрібно, тому що певне його дозування корисне. А, наприклад, представники таких компаній, як Bausch+Lomb і Ciba Vision заявляють, що лінзи з ультрафіолетовим захистом не забезпечують повного ефекту, і поки роздумують над запуском лінійки таких контактних лінз. Їх думку не поділяють багато популярних торгових марок.

В деякій мірі від УФ-променів захищають всі якісні лінзи. Тому спеціальний УФ-фільтр є лише в деяких моделях. Тим не менш, їх досить багато – Ви завжди зможете вибрати необхідні. І якщо купуєте лінзи без УФ-захисту, постарайтеся частіше використовувати якісні сонцезахисні окуляри з відповідним фільтром, що мають широку оправу (в тому числі, завушники).

Як «працює» контактна лінза з УФ-фільтром?

Контактні лінзи з УФ-фільтром повноцінно захищають очі від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання, прикриваючи безпечним матеріалом поверхню ока – рогівку, частково кон'юнктиву, тому можуть безперервно оберігати орган зору від УФ-променів в будь-який час. Важливо те, що жодних змін у зовнішньому вигляді використання таких контактних лінз не вимагає – вони не видні на очах, безпечні і прозорі, не потребують тонування або затемнення. Це просто повсякденні лінзи, які водночас і забезпечать цінний захист Вашим очам.

Як вибрати лінзи з УФ-захистом?

Такі контактні лінзи рекомендуються туристам і мандрівникам, а також користувачам, працюючим на свіжому повітрі. Крім того, УФ-лінзи особливо корисні будуть при високій чутливості до світла.

Жодних спеціальних знань не потрібно – при виборі орієнтуйтеся на стандартні рекомендації по підбору контактних лінз, які дав Ваш лікар-офтальмолог. Перед покупкою вкажіть необхідні діоптрії, радіус кривизни і інші важливі параметри, які зазвичай використовуєте при купівлі контактних лінз.

Найпопулярніші моделі контактних лінз з УФ-фільтром:

Acuvue Oasys with Hydraclear
1-Day Acuvue Moist
1-Day Acuvue TruEye
Zeiss One Day
ClearLux Comfort
Maxima 55 UV
Biomedics 55 Evolution